Zostań londyńskim taksówkarzem

Gdy frapujesz się nad karierą kierowcy taxi w Wielkiej Brytanii, podpowiemy jak załatwić wszystkie formalności. Specjalność taksówkarza to coś dla osób ceniących niezależność oraz kontakty z ludźmi. I mimo tego, iż wejście do zawodu poprzedzają spore formalności, to warto się o nie postarać, bowiem możliwości zarobkowe w kompletnie rekompensują takie trudy.

Najważniejszą sprawą jest licencja prywatna na przygotowanie gdansk taxi. Wydawana jest ona przez lokalny urząd gminy. Uprawnienia tego rodzaju potrafi osiągać w gruncie rzeczy każdy obywatel danej gminy, jeżeli w przeciągu ostatnich 5 lat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Wśród domyślnie wymaganych zaświadczeń, załączanych do aplikacji, mają obowiązku znajdować się: prawo jazdy, inny dokument stwierdzający tożsamość (przykładowo paszport), numer ubezpieczenia społecznego oraz potwierdzenie adresu za minione pięć lat.

Jeśli aplikant mieszka pod określonym adresem w Anglii dłużej aniżeli rok, to w gruncie rzeczy urząd zaakceptuje pisemną deklarację w kwestii jego ubiegłego adresu. Jeśli jednak nie, powinniśmy dowieść swoją historię zamieszkania, z reguły poprzez okazanie rachunku ze starego mieszkania. Tutaj potrafi pojawić się komplikacja dla osób, jakież wcześniej mieszkały w Polsce. Z uwagi na różnicę między polskimi a angielskimi rachunkami, polskie rachunki nie okażą się należyte do udowodnienia tej kwestii.

Na nic zda się również dowód osobisty. Jedyną akceptowaną formą udowodnienia polskiego adresu są listy uwierzytelniające od poprzednich pracodawców, szkół bądź uczelni. W tego typu liście, napisanym oczywiście w języku angielskim, powinny się znaleźć trzy kwestie: wiadomości osobowe aplikanta, jego polski adres a także stwierdzenie, że służył on bądź uczył się w konkretnej placówce w określonym czasie.Powiązane słowa: