Znaczenie odzieży ochronnej

Praca na budowie jest bardzo ciężka i stanowi zagrożenie dla zdrowia oraz życia pracownika. Styka się on z różnego gatunku niebezpieczeństwami – budowa na wysokości, praca z prądem elektrycznym, wdychanie niebezpiecznych substancji itp. Nie można zapominać o stosownej ochronie całego ciała. Stosuje się różnego typu upomnienia, ale także oczywiście wypadki na budowie - akurat tego trzeba postarać się jakoś unikną.

Odpowiednia odzież ochronna uchroniła niesamowicie wielu ludzi przed chociażby śmiercią w czasie pracy. To wyraźnie ukazuje, że profesjonalne rękawice metalowe powinny być fundamentalnym zaopatrzeniem każdego pracownika budowlanego. Nie ma innego rozwiązania. Zwróćmy w takim razie właśnie na to większą uwagę, bo bardzo wiele zależne jest od odzieży roboczej. Jeśli pracownik styka się z chemicznymi substancjami, potrzebne mu będą właściwe zabezpieczenia chemoodporne.

Fundamentalne, żeby były zrobione z wysokiej jakości tworzyw, odporne np. na najwyższe temperatury. Często pracownicy placu budowy nie zakładają odzieży ochronnej, gdyż jest ona niewygodna oraz ogranicza ich ruchy podczas wykonywanej pracy. W taki sposób bagatelizują niebezpieczeństwa i swoje zdrowie przy pracy. Czynnikiem mającym wpływ na jakość odzieży roboczej oraz komfort związany z jej używaniem jest bez wątpienia typ tkaniny, z której jest uszyta.

Do tego celu wykorzystuje się najróżniejsze materiały, przy czym zazwyczaj jest to bawełna lub połączenie tworzyw sztucznych z bawełną, np. połączenie bawełniano-poliestrowa lub bawełniano-poliamidowa. Tego rodzaju mieszanki cechują się podwyższoną ochroną na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto konstrukcja tej tkaniny, dzięki gęstemu splotowi, gwarantuje doskonałą ochronę przed drobnymi zanieczyszczeniami i brudem i ułatwia pranie.Powiązane słowa: