Wybór transportu towaru z Chin

Rozpoczynamy transport z Azji i co dalej? Trzeba wskazywać należyty transport, jaki dostarczy naszą przesyłkę na wybrane przez nas miejsce na świecie. Jest wiele usługodawców, które zajmują się dostawą z Chin do Polski.

By wytypować taką firmę, należy poszukać informacje na jej temat, jakie ma doświadczenie a także oferty. Jednym z odmian transportu kontenerów z Chin do Polski jest import morski. Transport Expressowy wybieramy w zależności od ceny, jakości oraz czasu realizacji zlecenia. Gdy chcemy, aby nasze zamówione produkty dotarł jak najszybciej, to wiadomo, że wybierzemy transport lotniczy. Gdy nie zależy nam tak bardzo na czasie i preferujemy wyczekiwać, to wybierzmy transport morski. Połączenia obsługiwane są z każdego portu w Chinach.

Jeżeli pragniemy wytypować owego typu transport, zwróćmy szczególną uwagę na to z jakiego rodzaju portów będzie wysyłany artykuł, wydatki transportu, prędkość przemieszczania się i tak dalej. Import z Azji moglibyśmy wykonać transportem drobnicowym lub kontenerowym. W zależności od tego jaką ilość materiału chcemy sprowadzić – jeżeli mniejszą to dobierzemy transport kontenerowy, ale jeżeli ogromniejszą to wybieramy drobnicowy. Transport drobnicowy polega przede wszystkim na łączeniu mniejszych przesyłek w tym samym kontenerze.

Czas takiego transportu sięga około 28 dni. Towary pakowane są w kontenery 20 lub 40 stopniowe. Dokonując importu z Azji poprzez transport morski wliczamy cenę frachtu, opłaty dokumentacyjne, odprawy celne, opłatę przeładunkową, należność handlingową. Niezwykle ważnym dokumentem w transporcie morskim jest konosament – zostaje on wydrukowany poprzez agenta linii po wypłynięciu statku z portu załadunku. Transport morski to najtańsza postać transportu. Dzięki niemu udaje się bezpiecznie wyczekiwać na swój towar i nie martwić się już o nic.

Komentarze:

Julia
W okresie studiów dorabiałem wykonując tłumaczenia techniczne różnorakiego typu towarów sprowadzonych z zagranicy. Rzecz jasna nie miałem z tym problemu, jednakże dowiedziałem się tego i owego o owych produktach. Od owego czasu omijam je dużym łukiem a także wybieram zwyczajnie nasze produkty.Powiązane słowa: