Wybieramy transport towarów z Chin

Początkujący importerzy często zastanawiają się jak przetransportować ekwipunek z Chin. Istnieje parę profesjonalnych rozwiązań, jakież zostały opisane poniżej – odróżniają się one pomiędzy sobą ceną i docelową grupą importerów.

Przesyłki kurierskie – jest to raczej drogą aczkolwiek szybką odmianą przesyłania przedmiotów z Chin. Wysyłka poprzez kuriera opłacalna jest wyłącznie przy niewielkich wolumenach, gdy już się na nią zdecydujemy rozsądnie jest wybrać sprawdzoną firmę kurierską. Tego gatunku firmy są w stanie załatwić za nas wszelakie dokumenty, jeśli dostarczamy do ich agencji celnych potrzebną dokumentację. Powinniśmy pamiętać, iż przesyłka może czekać dwa tygodnie na odprawę celną, za co naliczane są płatności.

Ogromnym plusem tego rozwikłania jest śledzenie paczki przez Internet, wystarczy poprosić nadawcę o cracking number oraz wpisać go w należyte miejsce. Transport lotniczy – wspaniałym sposobem jest rozsyłanie towaru z Chin samolotem, wówczas nasz chiński partner nadaje wysyłkę, należy dowiedzieć się od niego jakimi liniami przesłał paczkę. Nasz partner dostanie dokument air waybill, będzie tam widniał numer przesyłki oraz odmienne istotne informacje. Dużym plusem wysyłek lotniczych jest czas realizacji transportu, najczęściej mam miejsce to 1-3 dni. Spedycja morska – najpopularniejszy przykład transportu towaru z Chin. W przypadku spedycji morskiej warto zdać się również na specjalistyczną firmę spedycyjną.

Na rynku lokalnym panuje niebywale ogromna konkurencja, warto porównać uprzednio wartości różnorakich firm, jeżeli zdecydowaliśmy się na transport produktów z Chin drogą morską. Od załadowania na statek, produkt płynie do portu docelowego od czterech do 6 tygodni. Firmy spedycyjne zazwyczaj mają własną albo zaprzyjaźnioną agencję celną, która przyśpieszy jak i ułatwi clenie towaru z Chin.Powiązane słowa: