Wgniecenia - usuń to!

Wykonane z metalu części pojazdów, szczególnie karoseria, z wielu powodów mogą ulec wgnieceniom. To nieistotne, czy przyczyną okażą się być zawieruchy i inne problemy z pogodą, uderzające owoce, udział zwierzyny, akty wandalizmu bądź delikatne stłuczki na parkingach. Dotychczas tego typu wgniecenie często oznaczało przymus lakierowania, co znacznie podwyższało koszty. Jednak teraz powstała nowa technologia i usuwanie wgnieceń zdaje się być mniej skomplikowane, szybsze i pozwala na bardziej zadowalający efekt.

Nowa technika usuwania wgnieceń to metoda PDR. Okazuje się być skuteczna przede wszystkim w przypadku malutkich wgnieceń. Następuje to w ten sposób, że od stosownej strony blacha jest bez użyciu przesadniej siły i stopniowo wypychana tak, by była w stanie wrócić do swojego pierwotnego wyglądu. Likwidacja wgnieceń tą metodą pozwala na wyrównanie zarówno wklęśnięć, jak i bardziej wypukłych uszkodzeń karoserii. Przez to nie zostaniesz zmuszony do tego. by poddać to później lakierowaniu, gdyż powierzchnia karoserii nie ma uszkodzeń, a lakier nie jest w nawet znikomy sposób spękany.

Tego rodzaju technika usuwania wgnieceń wydaje się być w znacznym stopniu bardziej skuteczna niż do dnia dzisiejszego stosowane. Aby tego dokonać używa się fachowych narzędzi, możliwe jest też wykonanie zabiegu w miejscach, gdzie mamy utrudniony dostęp (przykładowo w miejscach zabudowanych lub zamkniętych). Wyśmienicie sprawdza się także na większych wgnieceniach, ale wówczas możemy być zmuszeni do tego, by zgłosić się na lakierowanie – głównie z powodu samego uszkodzenia. Aczkolwiek technika PDR pozwala nam uniknąć szpachlowania, co już wydaje się być sporym plusem. Nietknięty lakier fabryczny to większa pewność, iż fura nie dostanie rdzy – zawsze będzie albowiem lepszym rozwiązaniem niż lakier od lakiernika.Powiązane słowa: