Warunki do malowania proszkowego

Malowanie wolne od wody było do tej pory specjalnością specjalistycznych firm. Za kwestią fachowego sprzętu chyba każdy majsterkowicz potrafi korzystać z owej technologii pod własnym dachem.

Pokrycie za pomocą farby proszkowej jest kompletne i równomierne, nie powoduje nierówności, pod warunkiem, że pozostanie nałożone na gruntownie wyczyszczonej powierzchni. W malowaniu proszkowym strasznie istotne jest nałożenie farby, lecz także wykreowanie powierzchni. Przeto musimy zagwarantować miejsce do polerowania oraz czyszczenia metalowych detali, czasem z użyciem środków chemicznych.

W tym przypadku istotne będzie odpowiednie oświetlenie a także wentylacja. Najświetniej, jeśli pomieszczenie będzie przewiewne, bowiem drobiny farby potrafią przynieść podrażnienia. malowanie proszkowe nie będzie sprawiało kłopotów dla jednostek stosujących kiedykolwiek z aerografu bądź pistoletu do farby. Podczas nakładania farby nie zapominajmy o ochronie oczu i dróg oddechowych – odpowiednie okażą się osłony i okulary ochronne.

Ażeby zakończyć własną pracę potrzebne nam będzie źródło intensywnego gorąca. Najlepszy okaże się prosty, piecyk o możliwie wielkich rozmiarach. Najistotniejsze, żeby osiągał temperaturę 180 – 200 stopni Celsjusza. Równo pokryty element wstawiamy do nagrzanego wnętrza na 20 minut oraz wyciągamy do ostygnięcia. Nie zapomnijmy, że piecyk nie będzie się nadawał do przygotowywania dań ze względu na wydzielane przy obróbce termicznej opary. Malowanie proszkowe jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla fanów motoryzacji, ale też osób jakież chcą wzbogacić swój dom i otoczenie o bardzo dobrze pomalowane metalowe elementy o zróżnicowanej estetyce.Powiązane słowa: