Tuning samochodów

Jeżeli czujemy, iż naszemu pojazdowi rozpoczyna braknąć siły, rozpoczynamy się frapować, w jaki sposób jesteśmy w stanie wzmocnić w nim liczbę koni mechanicznych. Dobrym rozwiązaniem jest najczęściej tuning silnika. Jakie akcesoria do tuningu i części do tuningu silnika możemy podmienić, aby zachwycać się zwiększoną jego mocą? Przede wszystkim powinniśmy uprościć silnikowi pracę a ponadto wyeliminować straty mocy.

Ażeby to uczynić silnik musi posiadać dogodniejszy przepływ świeżego atmosfery przez filtr. Najtańszym wyjściem w tym przypadku jest zastosowanie filtra sportowego, tzw. filtra stożkowego. Kolejnym etapem jest zmiana odlewanych tłoków a ponadto korbowodów na kute. Kute elementy silnika są odporniejsze na duże temperatury, wytrzymalsze plus mają szeroką odporność na zmęczenie materiału. Ich wymiana zapewnia wielki przyrost mocy. Następną kwestią jest turbina. Gdy jej nie ma, dobrze jest ja dodać. Kiedy już jest, musimy ją zamienić na większą.

Turbina w nadrzędny sposób jest w stanie podnieść moc silnika, czasem chociażby dwukrotnie. Jeśli wstawimy albo wymienimy turbinę na lepszą, konieczny jest także intercooler. Jego zajęciem jest schłodzenie powietrza. Bardzo istotne jest też, ażeby pamiętać, iż kiedy już udało nam się podnieść moc silnika, musimy zadbać o jego lepsze chłodzenie, by utrzyma silnik w określonym zakresie temperatur. Dlatego nieodzowne jest zainstalowanie wydajniejszej chłodnicy bądź lepszych wiatraków, żeby napęd mógł pracować w dogodnych temperaturach.

Jeśli pomimo wszystko nadal nam mało i marzy nam się jeszcze większa moc silnika, wtedy zostaje nam już tylko jedno wyjście, a więc wstawienie podtlenku azotu. Stosowanie podtlenku azotu jest jednakże okupione szybkim zużyciem silnika, zatem używa się go wtedy, kiedy jest to porządnie konieczne.Powiązane słowa: