Tuning BMW – jaki najlepiej wykonać?

BMW to marka, jaka napływa na myśl jako pierwsza, gdy pojawia się pojęcie tuningu, ze względu na to, że jest to marka sportowa, a poza tym jej auta posiadają świetne korzyści trakcyjne. Specjalną i najkorzystniejszą cenowo serią do tuningu okazuje się seria 3. Podzespołów do tuningu BMW jest multum, a same przeróbki są w wielu przypadkach niebywale łatwe.

Ponadto jest akurat wiele warsztatów wyspecjalizowanych w tuningu BMW i faktycznie właściwie każdy mechanik będzie w stanie to zrobić. Tuningować możemy nawet typy będące jeszcze na gwarancji. Jedną z najczęściej dokonywanych w nich transformacji jest tzw. chip tuning. Jest to tuning bezpieczny dla samochodów marki BMW i polega na podniesieniu siły i momentu obrotowego samochodu. Dzięki zastosowaniu części do tuningu silnika zwiększa się lecz również, tzw. bezpieczeństwo aktywne na drogach, bo mocniejszy silnik określa szybsze wyprzedzanie.

Poza tym chip tuning nie tylko podnosi funkcje BMW, ale również obniża spalanie samochodu. Oprócz podnoszenia siły, proste jest także tuningowanie karoserii, bowiem części to takiego niezbędne są do kupienia faktycznie od ręki w hurtowniach internetowych z częściami do tuningu albo w serwisach aukcyjnych. W Polsce panuje popularność na tuning bmw w tzw. stylu niemieckim. Chodzi o to, aby zmodyfikowany samochód jak najbardziej przypominał oryginał z sprecyzowanego rocznika. Akceptowalne są przeto wyłącznie łagodne przeróbki.

Dla przykładu, dozwolone jest więc zakładanie alufelg, lecz zaledwie tych na szprychach. Auto można odrobinę obniżyć i w niewielkim stopniu poszerzyć nadkola. Dozwolone jest też montowanie niskich zderzaków. Możemy także zezwolić sobie na bardzo funkcjonalny tuning optyczny, taki jak tłumik z chromowaną końcówką czy szerokie listwy po bokach samochodu.Powiązane słowa: