Tektura lita

Do czego można użytkować tekturę i z jakiej przyczyny mamy dostępne na rynku rozmaite rodzaje tego artykułu. Tektura ma pospolite stosowanie w przemyśle. Nie ma faktycznie specjalności, w której by się nie pojawiała. Niejeden wyrób, jaki porzuca mury warsztatu, fabryki lub przetwórni musi być akuratnie ochroniony w ten sposób, ażeby nie uległ zniszczeniu w transporcie.

Jednym z dostępnych jej rodzajów jest tektura lita, jaka stanowi gładki arkusz papieru o porządniej gramaturze i formacie. Stosowana jest ona szczególnie do fabrykacji opakowań pojedynczych, nie wymagających wielkiej sztywności.

Jej działanie to również zabezpieczanie towarów wewnątrz opakowania - stąd sporządzane są z niej przeróżne przekładki oraz narożniki. Pobocznie używana jest w przemyśle meblarskim i tapicerskim. Z kolei dwuwarstwowa tektura falista to artykuł pakowy, jakiego głównym zadaniem jest amortyzacja i zabezpieczenie przed naruszeniami mechanicznymi. Używana jest rozpocząwszy od budownictwa, poprzez branżę stolarską, na przemyśle spożywczym i motoryzacji przerwawszy.

Tektura falista skonstruowana jest z papieru makulaturowego o wysokiej jakości, co czyni, iż jest to zapakowanie ekologiczne. Zdoła więc być stosowane uniwersalnie konkretnie w każdej branży, gdzie tylko potrzebne jest pakowanie różnorodnych materiałów.Powiązane słowa: