Sposób na to, by sprawnie pozbyć się wgnieceń

Metalowe części pojazdów, zwłaszcza karoseria, z całej masy powodów mogą ulec wgnieceniom. Niezależnie, czy przyczyną są zawieruchy i inne paradoksy pogodowe, spadające owoce, udział zwierzyny, akty wandalizmu albo li też niewielkie stłuczki na parkingach. Jak narazie takowe wgniecenie często oznaczało konieczność lakierowania, co dobitnie podwyższało koszty. Aczkolwiek teraz mamy nowiutką technologię i likwidowanie wgnieceń wyda się być łatwiejsze, pochłaniające mniej czasy i pozwala na dobitniej zadowalający efekt.

Nowa technika usuwania wgnieceń to metoda PDR. Zdaje się być skuteczna szczególnie w przypadku malutkich wgnieceń. Polega na tym, iż od odpowiedniej strony blacha zostaje delikatnie i stopniowo wypychana tak, by była w stanie wrócić do pierwotnej formy. Likwidacja wgnieceń tą metodą pozwala na wyrównanie zarówno wklęśnięć, jak i bardziej obszernych uszkodzeń karoserii. Dzięki temu nie zostaniesz zmuszony do tego. by poddać to później lakierowaniu, bo powierzchnia karoserii nie zostaje uszkodzona, a lakier nie jest w żaden sposób zdrapany.

Tego rodzaju technika usuwania wgnieceń jest w znacznym stopniu bardziej skuteczna niżeli dotychczas najczęściej stosowane. Do jej wykonania używa się specjalnych narzędzi, realne jest też podjęcie się zabiegu w miejscach, gdzie jest utrudniony dostęp (choćby w miejscach zabudowanych lub zamkniętych). Świetnie wypada też na większych wgnieceniach, choć wówczas możemy być zmuszeni do tego, by zgłosić się na lakierowanie – zwłaszcza z powodu samego uszkodzenia. Jednak technika PDR pozwala nam uniknąć szpachlowania, co już wydaje się być sporym plusem. Nietknięty lakier fabryczny to większa pewność, iż samochód nie będzie rdzewiał – zawsze zda się być albowiem lepszym rozwiązaniem niż lakier od lakiernika.Powiązane słowa: