Pozbądź się wgnieceń!

Wykonane z metalu części pojazdów, zwłaszcza karoseria, z całej masy powodów mogą zostać poddane wgnieceniom. To nieważne, czy przyczyną są zawieruchy i inne problemy z pogodą, spadające owoce, udział zwierzyny, akty wandalizmu bądź drobne stłuczki na parkingach. Do dnia dzisiejszego tego typu wgniecenie często oznaczało konieczność poddania się lakierowaniu, co totalnie zwiększało koszty. Jednakże teraz powstała nowa technologia i likwidowanie wgnieceń zdaje się być łatwiejsze, szybsze i pozwala na dobitniej zadowalający efekt.

Nowiutka technika likwidacji wgnieceń to metoda PDR. Okazuje się być o znaczącej skuteczności przede wszystkim w przypadku malutkich wgnieceń. Polega na tym, że od stosownej strony blacha jest bez użyciu przesadniej siły i stopniowo wypychana tak, aby wróciła do swojego pierwotnego wyglądu. Likwidacja wgnieceń tą metodą pozwala na wyrównanie zarówno wklęśnięć, jak i bardziej obszernych uszkodzeń karoserii. Dzięki temu nie musisz także decydować się na lakierowanie, gdyż powierzchnia karoserii nie zostaje uszkodzona, a lakier nie jest w żaden sposób spękany.

Tego rodzaju technika usuwania wgnieceń wydaje się być znacznie bardziej skuteczna niżeli do dnia dzisiejszego stosowane. Do jej wykonania używa się specjalnych narzędzi, realne jest ponadto wykonanie zabiegu w miejscach, gdzie mamy utrudniony dostęp (na przykład w miejscach zabudowanych bądź zamkniętych). Znakomicie wypada także na wgnieceniach o większych gabarytach, ale wtedy może okazać się konieczne lakierowanie – głównie z powodu samego uszkodzenia. Aczkolwiek technika PDR pozwala nam uniknąć szpachlowania, co już jest sporym plusem. Nietknięty lakier fabryczny to większa pewność, że samochód nie będzie rdzewiał – zawsze będzie przecież lepszym rozwiązaniem niż lakier od lakiernika.Powiązane słowa: