Kraty zgrzewne - to czego nie wiesz, to się o nich dowiedz

Kraty zgrzewane ta nazwa określa nieziemski produkt metalurgiczny. Wytwarza się je łącząc płaskowniki oraz skręcane pręty poprzeczne. Wykorzystując je kraty zgrzewne są bardzo niezniszczalną konstrukcją, którą można użyć do przenoszenia nawet znacznych obciążeń. To z pewnością niezwykle stabilny produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest łączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, procedura łączenia wykonywana jest metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o dużej mocy na miejscu styku płaskownika i prętu. Jednocześnie na ten punkt pojawia się siła nacisku, dzięki czemu oba elementy zostają połączone bez odwrotnie, co bezpośrednio przekłada się na wytrzymałość krat.

Tutaj sporo znaczy także jakość wykonania pojedynczych części. Na równi płaskowniki nośne, jak też skręcane pręty poprzeczne robi się z tworzyw najwyższej jakości i posiadają choćby 5-6 mm średnicy. Dąży się do tego, by były bardzo wysokiej jakości głównie przez to, iż biorą na siebie całe obciążenie działające na kratę. Pręty poprzeczne do tego odgrywają również więcej zadań – nadają stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne dobrze, by zostały wytworzone w ten sposób, że długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Na dodatek warto skierować uwagę na długość pręta skracanego – jest to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość i grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne po wielokroć są ocynkowane.Powiązane słowa: