Kraty zgrzewne - jest coś, co nadaje im charakter

Kraty zgrzewane ta nazwa określa niesamowity produkt metalurgiczny. Produkuje się je przez połączenie płaskowników i skręcanych prętów poprzecznych. Dzięki nim kraty zgrzewne są niezwykle niezniszczalną konstrukcją, którą można wykorzystać do tego, by przenosić na nich wręcz znaczne obciążenia. To z pewnością niezwykle stabilny produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najistotniejsze zdaje się być łączenie płaskowników z prętami. Jak sama nazwa na to wskazuje, procedura łączenia wykonywana jest metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o wysokiej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Jednocześnie na to miejsce pojawia się siła nacisku, dzięki czemu oba elementy łączy się bez odwrotnie, co bezpośrednio przekłada się na to jak wytrzymałe będą kraty.

Tutaj niemało znaczy również jakość stworzenia pojedynczych części. Tak samo płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne robi się z surowców niebagatelnej jakości i mają minimum 5-6 mm średnicy. One muszą być niebywale wysokiej jakości głównie dlatego, iż biorą na siebie całe obciążenie działające na kratę. Pręty poprzeczne zarazem mają także inne zadanie – gwarantując stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne najlepiej, by wyprodukowano w ten sposób, że długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Na dodatek opłaca się skupić uwagę na długość pręta skracanego – zdaje się być to równocześnie wymiar szerokości całej kraty. Krata dobrze, by miała obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość i grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne po wielokroć bywają ocynkowane.Powiązane słowa: