Klimatyzacja w samochodzie zimą

Klimatyzacja w pojazdach przestała już być luksusowym dodatkiem. Coraz więcej samochodów zawiera seryjnie zainstalowaną klimatyzację, dzięki czemu udaje się w upalne dni rozkoszować się orzeźwiającym podmuchem chłodnego powietrza, tłoczonego przez dysze nawiewowe do wnętrza samochodu.

O klimatyzację trzeba jednak dbać, ażeby bez trudności działała z nadejściem cieplejszych dni i co jakiś czas robić serwis klimatyzacji szczecin. Gdy na świeżym powietrzu robi się coraz cieplej, trzeba nadmienić sobie o klimatyzacji. Niefortunnie najczęściej na czas zimowy najczęściej zapominamy o jej użytkowaniu, co jest błędem. O tym układzie powinniśmy pamiętać poprzez cały rok. Chociażby tylko z takowego motywu, że różnorodne mechanizmy czy całe urządzenia pozostawione na bardzo długi czas w spoczynku, po ponownym uruchomieniu przeważnie rozpoczynają się psuć. Jeśli klimatyzacja długo nie jest uruchamiana, to smarne akcesoria mogą się wytrącać z płynu oraz przestać spełniać własną opcję. W rezultacie proces starzenia gumowych uszczelnień w układzie klimatyzacji przybiera na sile.

Stąd już tylko krok do pojawienia się nieszczelności, poprzez jakie czynnik chłodzący może wydobyć się na zewnątrz. Bardzo warto więc co jakiś czas włączyć klimatyzację, nawet jeżeli zewnętrzna temperatura nie zachęca do schłodzenia wnętrza auta. Według fachowców należy to robić przynajmniej co dwa tygodnie i pozwolić jej popracować poprzez kilka dobrych minut. Nie zawsze to jednak będzie realne, gdyż przy bardzo niskich temperaturach klimatyzacja się nie uruchomi, albowiem z reguły tak właśnie jest zaprogramowana. Rutynowego przeglądu klimatyzacji samochodowej wcale nie należy czynić koniecznie przed letnim sezonem.

Zabieg ów moglibyśmy wykonać już wiosną, zanim jeszcze nadejdą upały. Samochód dobrze jest oddać do profesjonalnego warsztatu, zajmującego się układami chłodzącymi.Powiązane słowa: