Jakie cechy mają kraty zgrzewne?

Kraty zgrzewane ta nazwa określa wyjątkowy produkt metalurgiczny. Wytwarza się je przez połączenie płaskowników i skręcanych prętów poprzecznych. W skutek ich użycia kraty zgrzewne są niewiarygodnie niezniszczalną konstrukcją, którą da się użyć do tego, by przenosić na nich wręcz znaczne obciążenia. To na bank niezwykle wytrzymały produkt.

W procesie produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest zespolenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, procedura łączenia wykonywana jest metodą zgrzewania. Zdaje się być to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o niemałej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Do tego na ten punkt pojawia się siła nacisku, w skutek czego oba elementy zostają połączone na stałe, co bezpośrednio przekłada się na to jak wytrzymałe będą kraty.

Tutaj niemało znaczy również jakość wykonania pojedynczych elementów. Tak samo płaskowniki nośne, jak też skręcane pręty poprzeczne wytwarza się z surowców niebagatelnej jakości oraz mają minimum 5-6 mm średnicy. Robi się wszystko,by okazały się być bardzo wysokiej jakości szczególnie przez to, iż całościowo obciążają kratę. Pręty poprzeczne do tego mają także inne zadanie – gwarantując stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne dobrze, by zostały wytworzone w ten sposób, iż długość płaskownika naośnego powinna być zgodna wobec rozpiętości belek konstrukcji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na długość pręta skracanego – można mówić, że to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość oraz grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne często są poddawane ocynkowaniu.Powiązane słowa: