Jak usunąć rdzę z auta?

Istnieje wiele faktorów wystąpienia rdzy na karoserii wozu. Najczęstszym podłożem są uszkodzenia lakieru spowodowane na przykład zarysowaniem, obiciem przez drzwi innego użytkownika albo uderzenia kamyków podczas jazdy, czy odmiennymi drobnymi wypadkami. Uszkodzenia struktury lakieru doprowadzają do tego, że pod wpływem wilgoci metal utlenia się oraz formuje się rdza.

Przydadzą nam się zabezpieczenia antykorozyjne, ponieważ zaczątki rdzy bardzo szybko rozprzestrzeniają się, szczególnie pod wpływem ulewnego deszczy czy śnieżyc. Jeśli chcesz sprzedać samochód, z całą pewnością będzie wyglądał o wiele lepiej bez plam rdzy, więc chociażby dlatego warto się ich pozbyć. Moglibyśmy je również wyeliminować dla samego siebie, poprawa wyglądu swojego samochodu zapobiegnie dalszemu niszczeniu. Amatorska naprawa wymusza czasu a oprócz tego wytrwałości. Zaczyna się od oczyszczenia odprysku. Jeśli blacha nie jest skorodowana i widzimy, że była ona fabrycznie ocynkowana to nie przesadzajmy z papierem ściernym, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie bez trudu zniszczyć oryginalną warstwę ochronną. Po oczyszczeniu odtłuszczamy miejsce naprawy, przykładowo za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

Jeżeli ubytek jest wielki to wyrównajmy go przy pomocy szpachli epoksydowej. Po utwardzeniu wygładzamy warstwę szpachli przy pomocy wodnego papieru ściernego. Następnie nadzwyczaj starannie oklejamy miejsce naprawy, natomiast na przygotowaną powierzchnię natryskujemy wypełniacz w spreyu. Skorodowaną blachę można łatać, używając maty szklanej a ponadto żywicy epoksydowej. Jeśli pozostanie to wytworzone odpowiednio starannie, to naprawiony element może być sztywniejszy od oryginalnego.

Niefortunnie w warunkach domowych z trudem jest zapewnić właściwy efekt, przeto tej metody nie powinniśmy wykorzystywać do naprawy nośnych komponentów karoserii.

Komentarze:

Oliwia
Chciałby zasięgnąć rady co sądzicie odnośnie spawanie plastiku warszawa - czy jest to opłacalne? Patrzyłem i sprzęt nie jest drogi, ale czy to jest opłacalne? Bowiem skomplikowane to nie jest więc może bym się tego podjął. Proszę o pomoc jakież są wasze doświadczenia ze spawaniem plastiku?Powiązane słowa: