Jak pielęgnować auto?

Wszak w ogóle nie tak dawno własnoręczne mycie auta było domeną większości posiadaczy czterech kółek. 1-wsze oznaki wiosny budziły do żywota wszystkich, którzy chcieli przywrócić ówczesny urok swoim pojazdom, a woda i szampon były nieodzownymi elementami do pielęgnacji auta. Aktualnie w nawale codziennych zleceń, nikt już nie myśli o własnoręcznym umyciu własnego samochodu a to błąd.

Wszak parę lat temu wiele ludzi korzystało z myjni automatycznych, które zaledwie z pozoru dokładnie czyszczą auto. Po tego rodzaju myciu okazuje się, iż w znaczącej ilości zakamarków dostrzeżemy widoczne ślady niedomytego brudu. Odmienną opcją jest myjnia bezdotykowa. Korzystając z takowego modelu myjni, co prawda o wiele wnikliwiej umyjemy pojazd niżeli w myjni automatycznej, lecz w wielu wypadkach, zwłaszcza gdy brud jest zastygnięty, powinniśmy użyć szmatki.

Na dłuższą metę niewartościowe dla lakieru są także środki chemiczne użytkowane jednakowo w myjniach automatycznych, jak i bezdotykowych. Przeto najistotniejsze rozwiązanie to myjnia ręczna. Na nieszczęście, jest ona również najdroższa. W związku z tym sporo jednostek decyduje się na mycie czterech kółek na własną rękę. Co należy szykować do mycia? Przede wszystkim miękką ściereczkę lub rękawicę, a nie najczęściej stosowaną gąbkę. Wnikają w nią ziarenka piasku, poprzez co bardzo pospiesznie porysować lakier.

Ewidentnie po każdym myciu tą ściereczkę należy uprać. Oprócz ściereczki musimy przygotować dwa wiadra – jedno z detergentem oraz odmienne do płukania brudnej ściereczki. Jakiego rodzaju detergentów używać Najświetniej wysokiej lub średniej klasy kosmetyki Kranzle przeznaczonych do mycia lakierów samochodowych.Powiązane słowa: