Jak najkorzystniej przywieźć auto z USA?

Zapragnęliśmy sprowadzić pojazd z USA. Eksperci uważają, że dalej opłaca się uzyskać samochody w Ameryce. Możemy przy tym zmniejszyć koszty nawet kilkadziesiąt tys. złotych. Radzimy jak to zrobić. Samochody na amerykańskim rynku – te młodsze i używane – są o wiele tańsze aniżeli w Europie a także w Polsce. Co więcej, na ich należność ma wpływ bieżący kurs dolara amerykańskiego.

Im dolar tańszy, tymże więcej osiągamy przy zakupie. Najczęściej różnica pomiędzy autem z Polski a z USA może wynosić kilka procentów, zwłaszcza jeżeli wykorzystamy Expresowy Transport Międzynarodowy. Amerykańskie samochody moglibyśmy pozyskać na parę sposobów. 1-wszy z nich to prywatna podróż za ocean. Jednakże pod uwagę należy wziąć koszta przejażdżki i może się okazać, że niedużo zaoszczędzimy. Inną możliwością jest skorzystanie z działalności firmy pośredniczącej, która ma własny oddział w naszym państwie. Owego gatunku biuro jest w stanie za nas poczynić część bądź całość procesu sprowadzenia samochodu.

Ważne, by wpierw sprawdzić tego rodzaju biuro oraz nie wpaść w pułapkę związaną z ogromnymi wydatkami. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku poczta pantoflowa – czyli o opinię na początek dobrze jest poprosić znajomych. Przy zakupie samochodu powinniśmy przewieźć go do portu oraz korzystając przy tym z oferty firmy wysyłkowej umieścić do kontenera oraz załadować na statek. Z trudem jest obliczyć koszt transportu wewnętrznego, czyli od miejsca zakupu do portu na terenie USA. Sporo jest zależne od odległości portu a także wielkości samochodu.

Wybierając przewoźnika, który dostarczy nam kontener do Europy, optymalnie jest postawić na amerykańskie firmy niż nasze krajowe. Plusami transportu kontenerem jest to, iż w aucie mogą być przechowywane dodatkowe rzeczy, auto nie musi być w stanie jeżdżącym, zaś całą opłaconą powierzchnię mamy możliwość wypełnić wedle uznania.Powiązane słowa: