Jak dobrze zabezpieczyć dom przed złodziejem?

Według policyjnych statystyk z roku na rok cyfra włamań stopniowo maleje. Jak to się dzieje? Coraz to lepiej zabezpieczamy swoiste domy jak również mieszkania przed złodziejami, wykorzystując sprawdzone rozwikłania plus nowinki technologiczne. Przed wyjazdem na wakacje zainwestuj w nowe okna antywłamaniowe bądź wzmocnij swoje stare.

Gdyż złodzieje zazwyczaj usiłują dostać się do domu przez okno, głównie balkonowe bądź wychodzące na taras. Okna antywłamaniowe są dużo droższe, jednakże prawdopodobieństwo ich rozbicia czy otworzenia jest znikome. Jeżeli nie stać nas na nie, zamontujmy w starych oknach nowe zamki, okucia albo kraty. Najistotniejsze, żeby poprawnie je zamknąć i sprawdzić przed wyjściem. Nie zapominajmy o okienku w piwnicy. Za każdym razem podczas sprawdzania pomijamy je i nie zdajemy sobie sprawy, że można tym samym uprościć pracę złodziejowi.

Najlepszym rozwikłaniem jest okratowanie tych małych okienek. Wówczas, gdy zapomnimy je zamknąć, włamywacz nie będzie w stanie poprzez nie wejść. Zaleca się wstawić drzwi antywłamaniowe. Posiadają one wartościowy zamek centralny, taki który po zamknięciu rygluje drzwi w kilku miejscach na obwodzie. Gdy nie wymienimy starych drzwi, należy je wzmocnić a także założyć zacny zamek. W ostatnich czasach rośnie ilość instalowania poprzez obywateli takich ochron własnego mieszkania, jak system alarm Tarnów. Powinniśmy pamiętać o solidnej bramie garażowej, szczególnie wtedy, kiedy przez garaż mamy możliwość wejść do mieszkania.

Znaczące jest też to, żeby drzwi które prowadzą z garażu do domu były solidne a oprócz tego miały atestowane zamki. Doskonałym wyjściem jest posiadanie programatora czasowego. Instalujemy do niego jakikolwiek produkt dla przykładu lampkę, telewizor a ponadto wkładasz do gniazdka. Podłączone urządzenie będzie włączać się i wyłączać w okresie, w którym sam jeden zaprogramujesz. Złodziej będzie rozmyślał, iż ktokolwiek z mieszkańców jest w budynku i z pewnością zniechęci go do włamania.Powiązane słowa: