Import towaru z Chin do Unii Europejskiej

Rozpoczynamy transport z Azji i co dalej? Należy wskazywać stosowny transport, jaki dostarczy naszą przesyłkę na wybrane przez nas miejsce na świecie. Jest sporo usługodawców, które zajmują się dostawą z Azji do naszego kraju.

Ażeby wybrać taką firmę, powinniśmy znaleźć dane na jej temat, jakie ma doświadczenie a także oferty. Jednym z rodzajów transportu kontenerów z Chin do Polski jest import morski. Transport Expressowy wybieramy w zależności od ceny, jakości i czasu realizacji zlecenia. Kiedy chcemy, by nasze zamówione produkty doszły jak najszybciej, to wiemy, że wybierzemy transport lotniczy. Jeśli nie zależy nam tak bardzo na czasie i preferujemy oczekiwać, to wybierzmy transport morski. Połączenia obsługiwane są z wszelakiego portu w Chinach.

Jeżeli chcemy wytypować takiego rodzaju transport, zwróćmy szczególną uwagę na to z jakich portów będzie wysyłany artykuł, koszty transportu, prędkość przemieszczania się itp. Import z Azji udaje się poczynić transportem drobnicowym czy też kontenerowym. W zależności od tego jaką ilość towaru chcemy sprowadzić – jeśli mniejszą to dobierzemy transport kontenerowy, lecz jeżeli ogromniejszą to dobieramy drobnicowy. Transport drobnicowy polega przede wszystkim na łączeniu mniejszych przesyłek w tym samym kontenerze.

Okres takiego transportu wynosi około 28 dni. Towary ładowane są w kontenery 20 lub 40 stopniowe. Dopełniając importu z Azji poprzez transport morski wliczamy opłatę frachtu, płatności dokumentacyjne, odprawy celne, opłatę przeładunkową, opłatę handlingową. Niezwykle ważnym dokumentem w transporcie morskim jest konosament – pozostanie on wydrukowany przez agenta linii po wypłynięciu statku z portu załadunku. Transport morski to najtańsza odmiana transportu. Dzięki niemu udaje się bezpiecznie czekać na własny towar i nie martwić się już o nic.

Komentarze:

Zuzanna
W okresie nauki na studiach dorabiałem układając tłumaczenia techniczne rozmaitego typu artykułów sprowadzonych z zagranicy. Ewidentnie nie miałem z tym kłopotu, jednakże dowiedziałem się tego i takowego o tych produktach. Od owego okresu omijam je olbrzymim łukiem a także wybieram tylko nasze produkty.Powiązane słowa: