Hity w tuningu

Tuning auta oznacza jego przerabianie lub zmienianie i jest wykonywany w niezwykle zróżnicowanym zakresie, w zależności od zastosowania auta. Co do zasady oznacza to zmienianie auta tak, aby odpowiadało gustowi posiadacza. Rozróżniamy 2 rodzaje rasowania: tuning mechaniczny, czyli właściwy i tuning wizualny.

Ten ostatni tak naprawdę nie powinien być tytułowany rasowaniem, ponieważ nie dąży ani do osiągnięcia większej mocy silnika, ani do podwyższania szybkości auta. Często pisze się o nim jako o zaprzeczeniu rasowania, albowiem zdarza się, iż montowanie różnorakich dekoracji, zmienia na gorsze osiągi pojazdu. Tuning optyczny to jedynie zmiana prezencji auta i upiększenie go, z użyciem dodatków. Właściciel zaznacza w ten sposób własną indywidualność oraz podnosi wygodę podróżowania.

Są liczne dodatki do rasowania, które wspomagają zmianę prezencji auta. Najpopularniejsze są chyba folie ściemniające szyby oraz folie dekoracyjne czy nalepki samochodowe. W dalszej kolejności są to różnego rodzaju ozdobne listwy oraz podkładki, jak również podświetlenia, takie jak np. podświetlenie podwozia. Popularna jest też wymiana różnych drobiazgów na ich wersje chromowane, jak między innymi zakończenie rury wydechowej za pomocą chromowanej ozdoby. Jest to także kupienie alufelg, takich, które nie tylko posiadają wymiar wizualny, ale także umożliwiają kołom w aucie na dynamiczniejsze odzyskanie kontaktu z podłożem.

Tuning optyczny to też nie tylko prezencja zewnętrzną samochodu, ale często też podniesienie bezpieczeństwa kierowcy. Popularne jest tutaj montowanie wyższej jakości pasów bezpieczeństwa czy nadprogramowych świateł.Powiązane słowa: