Gdy samochód nie nadaje się do użytku

Pojazd, taki który jest w złym stanie technicznym oraz nie nadają się już do korzystaniu, o wiele lepiej zezłomować a ponadto wyrejestrować.

Każdy kierowca, jaki decyduje się pozbyć swojego samochodu, miałby zamiar dostać za nie jak najwięcej pieniędzy. Jest na to parę sposobów. Jednym z nich jest sprzedaż auta komuś, kto go odrestauruje a ponadto będzie nadal użytkował. Jednak jeżeli zważamy, że wóz nie nadaje się to użytku, wtedy pozostaje zlomowanie-oltomax.pl, czy też oddanie do stacji demontażu wozów. Bardzo często stacje demontażu samochodów są skłonne do zapłacenia znaczniejszej sumy gotówki za nasz środek transportu niżeli złomowiska, przeto też bardzo warto zatelefonować do kilku punktów oraz zdecydować, który oferuje najkorzystniejsze żądania.

Kasując pojazd w wybranym punkcie dobrze jest zabrać ze sobą obowiązkowe dokumenty przykładowo. dowód rejestracyjny albo papier zaświadczający dane auta. Punkty przyjmujące od nas auto nie ściągają nijakich zapłat, chyba że samochód jest lżejszy aniżeli wartość wpisana w dowodzie - wtedy zdołają żądać od nas dopłaty za prawie każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu samochodu do kasacji kierowca uzyskuje kilka dokumentów m.in. o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych a ponadto jeżeli była wydana to unieważnienie karty pojazdu. Z otrzymanymi dokumentami a oprócz tego tablicami rejestracyjnymi trzeba się udać do wydziału komunikacji urzędu gminy plus złożyć wniosek o wyrejestrowanie auta.

Mamy na to 30 dni od momentu otrzymania dokumentów ze stacji złomowania. Co fundamentalne, z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu samochodu do kasacji zaprzestaje obowiązywać OC samochodu, dzięki czemu jesteśmy w stanie wycofać nadpłatę.Powiązane słowa: