Czym łatać dziury w samochodzie?

Jeśli auto uległo wypadkowi i jest lekko uszkodzone, jego naprawę możemy śmiało okroić do wyprostowania blachy. Chociaż nawet najświetniej wyklepana blacha nie prezentuje się efektywnie i może rzucać się w oczy. W tego rodzaju wypadku warto zdecydować się na szpachlę uszkodzonego miejsca.

Główną zasadą związaną ze szpachlowaniem jest to, iż należy poczynić je wyłącznie na oczyszczoną, wyklepaną powierzchnię. Bez żadnego kłopotu możemy szpachlować na sucho, a więc nakładać kilka cieniutkich warstw, najlepiej w znacznych odstępach czasy, tak ażeby wcześniej nałożone warstwy miały szansę wyschnąć. W tym procesie nie należy się spieszyć czy też oszczędzać na materiałach. Blachę należy wyklepać starannie, dobrze ją oczyścić, kupić szpachlę wysokiej jakości, warstwami nakładać, starannie zeszlifować oraz na koniec polakierować. Pod żadnym pozorem nie można wystawiać od razu na działanie promieni słonecznych. W odrębnym przypadku szpachlówki będą się kurczyć, natomiast później zaczną pękać.

Moglibyśmy także szpachlować odrębną metodą: na mokrą szpachlę. Nakładane są na siebie naprzemienne rozmaite modele szpachli. Od poprzedniej metody różni się tym, że nie można dopuścić do tego, żeby poprzednia warstwa wyschła, bowiem połączenie zachodzi dzięki reakcjom chemicznym, równocześnie dostarcza ogromniejszą trwałość. Przeważnie jest tak, że powypadkowe samochody, z byle jak wykonywaną szpachlą, są wystawione na sprzedaż. Kiedy zdecydujemy się na zakup samochodu, bardzo warto sprawdzić je dokładnie pod kątem szpachli.

Najdoskonalej ażeby ich wcale nie było, ponieważ źle nałożone czy też dawno nałożone w pewnym momencie zdołają zacząć pękać, później uszkadzać blachę, prowadząc nawet do powstawania w niej dziur.Powiązane słowa: