Czy warto używać klimatyzację zimą?

Klimatyzacja w autach przestała już być luksusowym dodatkiem. Coraz to więcej aut zawiera seryjnie montowaną klimatyzację, dzięki temu można w gorące dni rozkoszować się świeżym podmuchem chłodnego powietrza, tłoczonego poprzez dysze nawiewowe do wnętrza auta.

O klimatyzację trzeba jednak dbać, ażeby bezproblemowo działała z nadejściem cieplejszych dni i co jakiś czas robić serwis klimatyzacji szczecin. Gdy na świeżym powietrzu robi się coraz to cieplej, trzeba nie zapomnieć sobie o klimatyzacji. Niestety często na okres zimowy przeważnie zapominamy o jej używaniu, co jest błędem. O tym rozkładzie musimy pamiętać przez cały rok. Chociażby tylko z takowego powodu, iż różnorakie mechanizmy czy całkowite sprzęty pozostawione na dłuższy czas w relaksu, po ponownym uruchomieniu przeważnie rozpoczynają się psuć. Jeżeli klimatyzacja niesamowicie długo nie jest uruchamiana, to smarne akcesoria mogą się wytrącać z płynu i przestać spełniać własną opcję. W wyniku proces starzenia gumowych uszczelnień w układzie klimatyzacji przybiera na mocy.

Stąd już tylko krok do pojawienia się nieszczelności, przez jakie czynnik chłodzący może wydobyć się na zewnątrz. Warto więc co jakiś czas włączyć klimatyzację, nawet jeżeli zewnętrzna temperatura nie zachęca do schłodzenia wnętrza auta. Według specjalistów należy to czynić przynajmniej co dwa tygodnie oraz pozwolić jej popracować przez kilka dobrych minut. Nie zawsze to jednak będzie realne, bo przy bardzo niskich temperaturach klimatyzacja się nie uruchomi, gdyż z reguły tak otóż to jest zaprogramowana. Rutynowego przeglądu klimatyzacji samochodowej wcale nie należy robić koniecznie przed letnim sezonem.

Zabieg ów moglibyśmy wykonać już wiosną, nim nadejdą upały. Pojazd musimy oddać do specjalistycznego warsztatu, zajmującego się układami chłodzącymi.Powiązane słowa: