Czy można żyć bez auta?

Jest trudna do uznania liczba kompetencji złączonych z branżą motoryzacyjną. Spróbujmy prześledzić je od czasu zadania projektu. Pierw inżynierowie a oprócz tego designerzy absorbują się sporządzeniem planów, na bazie których pierw robi się prototyp a potem wypuszcza pierwszą, testową serię.

Prócz projektantów należy więc zaangażować testerów a także pracowników fabryki – rzecz jasna aktualnie nie chodzi o podwładnych niewykwalifikowanych, ponieważ proces produkcyjny przedstawia się automatycznie, jednakże dość o ludzi, którzy zajmują się doglądaniem procesu, tak ażeby wszystko przebiegało sprawnie. Następnie samochód trafia do dealera. Autoryzowane serwisy zatrudniają menedżerów, sprzedawców, mechaników, a najczęściej też jednostki zajmujące się likwidacją szkód. Auto należy ubezpieczyć – jest to rola dla agenta ubezpieczeniowego, specjalizującego się w ubezpieczeniach motoryzacyjnych. Pojazd, gdy już jeździ, powinien także być serwisowane, niektóre starsze elementy powinniśmy wymieniać na nowe – to dużo robi kolejne miejsca pracy.

Do tego dochodzi profesja dla handlarzy używanymi samochodami, pracowników myjni, stacji paliw itd. Gdy auto wyjdzie z używaniu trafia na Auto szrot. Niektóre jego części potrafią później zostać zastosowane w pozostałych wozach. To również oferuje pole do popisu handlarzom i mechanikom. Z motoryzacją zespolone są również zawody takie jak taksówkarz, kierowca tira, pilot wycieczek i właściwie wszystkie profesje, w jakich wykorzystuje się auta.

Widzimy więc, jak ważnym wynalazkiem dla całego systemu powiązań społeczno - gospodarczych jest środek transportu i możemy sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby samochodów zabrakło.Powiązane słowa: